Evden Eve Nakliyat müşterilerin eşyalarının şu anda bulundu yerden, yeni yerine taşınması konusunda ortaya çıkan ihtiyaçlarını, doğru zamanda doğru yere taşıyacak şekilde planlamak ve uygulamaktır.

Evden eve nakliyat konusu, hemen herkesin hayatının belli bir döneminde ihtiyaç duyduğu, fakat çeşitli nedenlerle, kabusu haline gelen bir konudur. Bunun birçok nedeni olabilir. Fakat en önemlisi kişilerin kendi başlarına bu işi yapmaya çalışmaları ve birçok şeyi eksik yaparak taşıma işleminin bir zulme dönüşmesinden kaynaklanmaktadır.

Tabi kendi imkanlarıyla ev taşımaya çalışmak eksik ve yanlış bir mesele olsa da, her durumda bir nakliyat firması ile çalışmakta, yeterli olamamaktadır. Bu da çalışılan nakliyat firmasının, bu konuda yetersiz oluşu ya da yeterli ciddiyet ve disiplinle konuya yaklaşmamasından kaynaklanabilmektedir.

Böylesi can sıkıcı bir mağduriyetin ortaya çıkabileceği bir durumla karşılaşmamak adına, alınacak en işlevsel önlem, çalışılacak firma hakkında iyi bir araştırma yapmak, bize sunacağı Evden Eve Nakliyat hizmetleri konusunda, detaylı bir bilgilendirme istemek olacaktır. Böylece firma hakkında yeterli bilgiye sahip olarak, tercihin doğru olup olmadığına karar verebiliriz.

Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Evden Eve Nakliyat çeşitli evrelerden oluşan fakat tüm bu evrelerin bütünlük arz etmesi halinde başarıya ulaşabilecek bir işlemdir. Söz konusu evreler şu şekildedir;

Demontaj ve Paketleme: Nakliyat işleminin en önemli evrelerinden bir tanesidir. Taşınacak olan eşyaların, yerlerinden alınıp demonte edilerek taşınmaya uygun hale getirilmesi ve taşıma sırasında zarar görmeyecek bir biçimde paketlenmesidir.

Eşyaların Araca Taşınması: Bir diğer önemli evreyi de eşyaların araca taşınması oluşturmaktadır. Çünkü evden eve eşya taşımacılığında en çok yaşanan sıkıntılardan bir tanesi, eşyalar taşınırken taşınan yere eşyaların vurması, sürtmesi gibi nedenlerle dezenformasyon oluşmasıdır.

Yeni Adrese Eşyaların Nakliyatı: Eşyaların nakliye aracı ile yeni adresine taşınmasıdır. Bu evre görünürde kolay gibi gözükse de dikkat edilmediği takdirde en çok zararın görülebileceği evredir. Bu nedenle araç şoförü ciddi ve işini bilen birisi olmalıdır. Trafik kurallarına uyarak, hiçbir kaza meydana gelmeden adrese getirmesi gerekir.

Eşyaların Yeni Eve Taşınması: Yine eşyaların araca taşınmasıyla aynı öneme ve tehlikelere sahip, dikkat edilmesi gereken bir evredir. Burada da eşyalar araçtan alınarak, yeni eve taşınmaktadır.

Montaj Ve Eşyaların İstenen Yere Taşınması: Bu da eşya taşımacılığında yaşanmakta olan problemlerden bir tanesidir. Kimi firmalar eşyaları evin ortasına yığarak, çekip gitmektedirler. Doğru olan eşyaların, müşterinin istediği yerlere taşınması ve yerleştirilmesi, demonte edilen eşyalar ya da yeni yerine monte edilmesi gereken eşyaların montaj işlemlerinin yapılmasıyla Evden Eve Nakliyat hizmeti son bulacaktır.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Öncelikle her işte olduğu gibi evden eve eşya nakliyatında da, anlaşacağınız firmaya fiyat odaklı bakmamak gerekiyor. Çünkü bu şekilde daha büyük bir zarara uğrayabilme ihtimaliniz vardır.

Fiyat odaklı bakmamak demek, elbette çok fahiş ve gerek olmayan ücretler ödemek değildir. Aldığımız hizmetin ederi kadar ödemek, daha fazlasını vererek dolandırılmamakta önemlidir.

Şehirlerarası evden eve nakliyat işlemlerinde, fiyatlandırmanın %51’ini yakıt oluşturmaktadır. Bunun dışında %38 ‘ini işçilik, %11’ini ize paketleme malzemeleri oluşturuyor.

Şehir içi evden eve nakliyatta ise, fiyatlandırmanın %56’sını işçilik, %26‘sını paketleme malzemeleri ve %18 ‘ini yakıt masrafları oluşturmaktadır.

Tüm bunların etrafında, evden eve nakliyat fiyatlandırması, taşınacak eşya ve gidilecek yola göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak fiyat alma işlemi genelde, firmayla yapılan telefon görüşmeleri ile gerçekleşir. Nakliyat firmasını eşyalarınız konusunda bilgilendirirken, daha dikkatli ve net açıklamalarda bulunmalısınız. Aksi halde yanlış bilgilendirme durumlarında, fiyatta değişim olabilecektir.